Malatya Otel Temizliği

Otel temizliği ihtiyacınızı karşılamak adına Malatya temizlik şirketleri arasında en doğru seçimi yaparak hareket etmelisiniz. Yıl içinde binlerce insana ev sahipliği yapan otellerde, kesinlikle titizlik konusunda hat safhada performans gösterilmesi gerekir.

Otel Temizliğinde Nelere İhtiyaç Duyulur?

Malatya temizlik şirketi adına kaliteli bir araştırma yapmanız gerekecektir. Çünkü piyasa itibariyle çok fazla gereksiz ve işine önem vermeyen insanlar mevcut. Bununla beraber gösterilmekte olan başarının arkasında çok gizli tuzaklar yatmakta. İstenilen zamanda işin bitmemesi, güven olgusunun yıkılması ve paranın gereksiz yerlere ulaşması gibi.

Özellikle otel gibi mekânlar başta olmak üzere, sürekli farklı insanlara ev sahipliği yapan alanlar her zaman daha düzenli temizlenmek zorundadır. Bununla beraber düzenli olarak personel bulundurulmalı ve ani durumlara karşı hazırlıklı olunmalıdır. Malatya’da en iyi otel temizliği yapan firmaların birinci sırasında bu nedenle biz geliriz. Son derece organize ve kaliteli ürünlerin uygun alanlarda uygulanması bizim işimizdir. Sadece cam ve kapı silme olarak değil, yerden tavanlara varana kadar tüm evrelerde yanınızdayız.

Dikkat edilmesi gereken en temel hususlardan biride, odalardaki devir daimdir. Her gün farklı bir insanın gelmesi, her sabah odanın temiz bir şekilde hazırlanması anlamını taşımaktadır. Böylelikle sunulmakta olan hizmetin ilk göze çarpan tarafı olan hijyen anlayışı yerine getirilmiş olacaktır.

Otel müşterilerinin devamlılığını sağlamak son derece mühimdir. Müşterilerin çok büyük bir bölümü odanın tepeden tırnağa mükemmel bir titizlikte teslim almak ister. Tüm bunlarla birlikte zamanla hızla akar ve diğer müşteri için aynı ortam oluşturulmak zorundadır. Bu kadar önemli ve periyodik şekilde ilerlemesi gereken durumlarda aksamaların yaşanması, misafirinizi kaybetmenize neden olabilir. Belli başlı ve yapılması esnasında engel teşkil etmeyecek yüzlerce aşama bulunmaktadır.

İşinde tecrübesiz ve geçmişinde sürekli ikaz almış firmaların başarabileceği sıralama olmayacaktır. Sadece belirli yüzeylerde kullanılması gereken malzemeler sadece işin profesyonelleri tarafından doğru sonuçlara ulaştırabilir.

Otel Temizliği Kaç Aşamadan Oluşmaktadır?

Bu tarz mekânlarda kesinlikle plan ve sistemli bir şekilde hareket edilmek zorundadır. Bununla beraber kullanılacak olan malzemeden, çalıştırılacak olan kişilerin becerilerine kadar hesaplanmak zorundadır. Çünkü verilen işin ehli olmayan bir personel tüm her detayları atlayarak, istenilen sonuçlardan uzak bir grafik çizebilir. Bizi tercih etmeniz durumunda kesinlikle bu tarz problemlerle karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

  • İlk iş olarak odalar havalandırılır ve yastık, yorgan, nevresim gibi ürünler değiştirilir.
  • Yatak üzerinde kalan sıvı vb. durumlar mevcutsa bunlardan arındırılır ve kullanıma uygun hale getirilir.
  • Battaniyelerden, yorganlara varana kadar daha önce temas edilen tüm noktalar yeni gelecek olan kişiye uygun forma sokulur.
  • Masa, sandalye ve kapılara kadar en ince noktalarına kadar temizlenir, özellikle vurgulanan noktalara daha dikkatli olunur.
  • En geç 8 saatte bir tüm camlar, masalar, lobi ve diğer alanların hepsi baştan aşağı kirlenmesi beklenmeden temizlenir.

Otel Temizliği Çalışanlarında Ne Gibi Nitelikler Bulunması Gerekir?

Her zaman için vizyon sahibi ve verilen görevi üst düzey bir performansla yerine getirmesi gerekmektedir. Bunun içinde sağlam bir firmaya mensup olmalı, tecrübe ve birikimleri her yeni alanda gösterebilme potansiyeli taşımak zorundadır.

Otel gibi periyodik olarak temizlenmesi gereken alanlarda, düzenli olarak personeller bulunmaktadır. Günde 8 saate bir belirlenen kısımların temizlenmesinde görev alırlar. Sorumluluklarıyla birlikte ürün zimmetine son derece hassas yaklaşmalı ve malzemelerin tertibine kadar olan bölüme kadar aktif olarak faaliyet göstermektedir.

Okul temizliğinde kullanılan kişiler otellerde üstün performans sergilerler aynı zamanda, AVM temizliği içinde geçerlidir. Banka temizliği yapan her personel bu alana tavsiye edilir, cam temizliğinde iyi olanlar direk aktarılır. İnşaat sonrası temizlik çalışanları ayır bir sınıfta değerlendirilmektedir.

 
Konaklama yerlerinin seçimi esnasında müşteriye seçimi etkileyen kriterler sorulduğunda temizlik ilk sırayı almaktadır. Güler yüzlü iyi hizmet göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardır.
 
Otel Temizliği, Konaklama seçiminde, Müşterilere dikkat ettikleri en önemli etmen sorulduğunda çoğu konuk, temizliği birincil öncelikleri olarak göstermektedir. Hizmet ve hoş tavırlar da göz önüne alınması gereken önemli unsurlardandır, ancak hiçbir şey düzenli bir oda, ışıldayan bir banyo ve temiz çarşaflar kadar etkileyici olamaz.
 
Otel temizlik sorumlulukları, geleneksel olarak, dahili bir sistemle yerine getirilmekteydi.MANYAS Temizlik en yeni teknolojiye göre uyarlanmış ekipman ve kimyasallar kullanarak işi hzlı ve güvenli şekilde sonuçlandırır. MANYAS Temizlik, kapsamlı housekeeping hizmetleri vermektedir. İsletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda temizlik programlarımızı uygularken, konusunda iyi yetişmiş personeliyle MANYASTemizlik sizlere ihtiyaçlarınıza uygun servis sunar.